Quadrant Knowledge Solutions, Kaspersky’yi Dijital Tehdit İstihbarat Yönetimi Lideri Seçti

Quadrant Knowledge Solutions, Kaspersky’yi Dijital Tehdit İstihbarat Yönetimi Lideri Seçti

 

Kaspersky, SPARK Matrix™’: Digital Threat Intelligence Management by Quadrant Knowledge Solutions tarafından teknolojik mükemmelliği ve müşterilere olan katkısı nedeniyle 2023 teknoloji liderleri arasında yer aldı. Bu ödül, Kaspersky’nin siber güvenlik ürünlerinin verimliliğinin ve ortaya koyduğu değerin bir kanıtı niteliğinde.

Teknoloji araştırma ve danışmanlık firması Gartner’a göre, dünya genelindeki şirketlerin siber güvenlik ürün ve hizmetlerine yaptığı harcamalar artmaya devam ediyor ve 2023 yılı sonuna kadar 188,3 milyar ABD dolarını aşması bekleniyor. Bu büyüme, sürekli gelişen siber tehdit ortamından kaynaklanıyor. Siber suçlular yapay zeka ile geliştirilmiş çeşitli yeni istismarlar ve saldırı stratejileri kullandıkça, tehditleri zamanında tespit etmeye ve bunlara yanıt vermeye yardımcı olan güvenilir bir siber güvenlik çözümü seçmek daha da zorlaşıyor.

Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™, küresel Dijital Tehdit İstihbaratı pazar dinamiklerinin, ana eğilimlerin, satıcı ortamının ve rekabet koşullarının ayrıntılı bir analizini sunuyor. Ayrıca şirketlerin yeteneklerini, rekabetteki farklılaşmalarını ve pazar konumlarını değerlendirerek ilgili satıcılar hakkında stratejik bilgi edinmelerine yardımcı oluyor.

Kaspersky Threat Intelligence, teknoloji mükemmelliği ve müşteri etkisi parametrelerinde Quadrant Knowledge Solutions’tan yüksek puanlar aldı. Quadrant Knowledge Solutions araştırmacıları, şirketin “güvenlik ekiplerinin dış tehditleri zamanında önlemek, tespit etmek, yanıtlamak ve azaltmak için hızla hareket etmesini sağlamak üzere bağlamsal analiz ve uyarılar eşliğinde eyleme geçirilebilir ve güvenilir istihbarat” sağladığını belirtiyor. Kaspersky Threat Intelligence portföyü, kurumun güvenlik duruşunun kapsamlı bir görünümünü sağlıyor ve CyberTrace, Tehdit Veri Akışları, Tehdit Arama, Dijital Ayak İzi İstihbaratı, Tehdit Analizi, Tehdit İstihbaratı Raporlama ve isteğe bağlı tehdit istihbaratı uzmanlık hizmet

Teknoloji mükemmelliği ve müşterilere katkı, Kaspersy’e ödül getirdi! 

Kaspersky Tehdit Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin“Tehdit İstihbaratımızın Quadrant Knowledge Solutions tarafından teknoloji mükemmelliği açısından takdir edilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Etkili teknolojiler ve çözümler geliştirdiğimizi, müşterilerimize siber tehditler hakkında en son bilgileri sağlayabildiğimizi ve işletmelere dair tüm varlıkların güvenilir bir şekilde korunmasına katkıda bulunduğumuzu bağımsız olarak doğrulamak için düzenli olarak bu gibi kapsamlı değerlendirmelere katılıyoruz” dedi.

Quadrant Knowledge Solutions Analisti Riya Tomar da şunları ekledi: “Kaspersky’nin kapsamlı tehdit istihbaratı çözümü, kurumlara tehdit ortamının bütünsel bir görünümünü sunarak siber tehditleri belirlemelerine, anlamalarına ve azaltmalarına yardımcı oluyor. Kaspersky’nin kendisine ait küresel sensör ağı, tehdit araştırma laboratuvarları ve istihbarat ortakları da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen istihbaratı birleştiriyor. Kaspersky Threat Intelligence, tehdit tanımlama ve analizi, risk değerlendirmesi, önceliklendirme ve olay müdahalesi dahil olmak üzere kurumların kendilerini siber tehditlerden korumalarına yardımcı olan bir dizi özellik sunuyor. Bunun sonucunda Kaspersky, teknoloji mükemmelliği ve müşteri etkisi alanlarında güçlü derecelendirmeler aldı ve SPARK Matrix’te lider olarak konumlandırıldı.”

SPARK Matrix™: Digital Threat Intelligence Management ile ilgili sonuçların tamamına bu adresten ulaşabilirsiniz. Kaspersky Threat Intelligence hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Quadrant Knowledges Solutions Hakkında

Quadrant Knowledge Solutions, Stratejik İş ve Büyüme danışmanlık hizmetleri ile müşterilerin iş dönüşümü hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanmış küresel bir danışmanlık firmasıdır. Quadrant Knowledge Solutions’un vizyonumu, stratejik bilgi ortağı olarak müşterilerinin işlerinin ayrılmaz bir parçası olmaktır. Sunulan araştırma ve danışmanlık çıktıları, müşterilerin sürekli değişen iş ortamlarında hayatta kalmak ve gelişmek için büyüme stratejileri formüle etmelerine yardımcı olacak kapsamlı bilgiler ve stratejik içgörüler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Daha fazla araştırma için lütfen https://quadrant-solutions.com/market-research/ adresini ziyaret edin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x