Murat Kurum Kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı AKP Adayı Olacak Mı?

MURAT KURUM KİMDİR? KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

İnşaat Yüksek Mühendisi ve AKP İstanbul Milletvekili Murat Kurum, 1976 tarihinde Ankara’nın Çankaya ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Ankara Seyranbağları İlkokulu’nda, ortaokul ve lise öğrenimini Mimar Kemal Lisesi’nde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu (1999). Yüksek Lisansını, Kentsel Dönüşüm alanında tamamladı. (2017)

2018’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesine Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevinden ayrılmasından sonra TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olarak çalışmalarına devam etmektedir.

MURAT KURUM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI AKP ADAYI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yılın ilk günlerinden itibaren, partisinin başta İstanbul ve Ankara olmak üzere belediye başkan adaylarını belirlemek için AKP Genel Merkezi’nde yoğun bir çalışma yürütüyor.

MHP ile 30 büyükşehir ve 29 ilde ittifak yapacak AKP, İstanbul için özel bir çalışma yürüttü. Erdoğan, dün AKP Genel Merkezi’nde, aday belirleme komisyonu toplantısı öncesinde gazetecilerin sorusu üzerine İstanbul adaylarını 7 Ocak Pazar günü, Ankara adayını ise 15 Ocak pazartesi günü açıklayacaklarını duyurdu.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın‘ın haberine göre Erdoğan, İstanbul için isim açıklamadı ve adayı Pazar günü açıklayacaklarını duyurması, parti kulislerini hareketlendirdi.

AKP kulislerine, Erdoğan’ın Pazar günü İBB adayı olarak açıklayacağı ismin eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olduğu bilgisi yayıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x