Bu çağda bu kafa! Yeniden Refah Partili Aktaş, SÖZCÜ TV sunucusunu buzladı

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile İlgili 2023/16 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü‘nde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Genelgede şöyle denildi:

“Kadına yönelik şiddetle mücadele alanında kanıta dayalı politikaların geliştirilmesine temel oluşturacak ve uluslararası standartlarda istatistik üretilmesine imkan sağlayacak verilerin elde edilmesi amacıyla nüfus temelli saha araştırmaları gerçekleştirilecektir. Kadına yönelik şiddetle mücadele politikalarının ve hizmetlerin izlenmesi, değerlendirilmesi ve geliştirilmesine kaynak oluşturacak ve uluslararası standartlarda istatistik üretilmesine imkan sağlayacak idari verilerin üretilebilmesi ile veri entegrasyonu sağlanabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi yönetim sistemlerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.”

SÖZCÜ Televizyonu Hafta Sonu Ana Haber sunucusu Damla Doğan Tuncel, dün bu gelişmeyi, “Bir gece yarısı kararnemesiyle ‘kadının beyanı gitti’, ‘kanıta dayalı’ politika uygulanacağı açıklandı” sözleriyle sundu.

“İNSANLARIN HAYATINI MAHVEDEMEYECEKLER”

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mali İşler Başkan Yardımcısı Yusuf Aktaş, Tuncel’in haberi sunduğu anlardaki görüntüsünü, Tuncel gözükmeyecek şekilde buzladı ve sosyal medyasından, “6284 Sayılı İstanbul sözleşmesinin uzantısı olan kanun maddelerinden Kadının beyanı Esastır gitti!!! Kadının Kanıtı esastır geldi!!! Kanıt olmadan sadece beyanla insanların hayatını mahvedemeyecekler artık!!! Yaşa Fatih Erbakan” notu ile paylaştı.

DAMLA DOĞAN TUNCEL’DEN CANLI YAYINDA YANIT

Tuncel bu akşam sunduğu bültende, şu sözlerle Aktaş’a tepki gösterdi:

*Burada aslında özne ben değilim. Benim nezdimde bütün kadınlar. Bu bir bakış açısı çünkü. Her gün kadına yönelik taciz, tecavüz ve cinayet haberlerini vermek zorunda kalıyoruz bu ekranlarda.

*Şimdi ekrana getireceğimiz görüntüler ise konu kadın olunca zihinlerin nasıl körleştiğini gösterecek.

*Dün 25 Kasım’dı. Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Ben de tam da bugünde kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin önemli bir kazanımı olan, kadının beyanı esastır ilkesini hiçe sayan bir kararnamenin haberini sunarken yorumda bulundum.

*Ama anlaşılan o ki, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet’imizde eğitim alıp, kendi ayaklarımın üzerinde durup, burada karşınızda olmam, birileri tarafından sindirilemedi. Yayını sosyal medya hesabından paylaşan Yeniden Refah Partili Yusuf Aktaş beni buzladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x