Filenin Sultanları’nın Giyimine Kafayı Takan Ebubekir Sofuoğlu’na Gelen Smaç Gibi Cevaplar

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımımıza kafayı takmış durumda. Filenin Sultanları ile Filenin Efeleri’nin fotoğraflarını yan yana koyarak kıyaslama yapan Ebubekir Sofuoğlu’nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Sofuoğlu’nun paylaşımına ve gelen tepkilere birlikte bakalım.

Mücadele ettikleri turnuvalarda kupaları kaldıran Filenin Sultanları maça çıkmadan birilerinin hedefi olmaya devam ediyor.

“Bu kupa cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olsun, Türk kadını olarak burada Ata’mızın kızlarını temsil ettiğimiz için çok mutluyuz” diyerek hepimizi gururlandıran voleybolcularımız bir türlü Ebubekir Sofuoğlu’na kendilerini beğendiremedi.

Kupayı reddettiğini söyleyince çok üzüldüğümüz Sofuoğlu için Fatih Altaylı, “Millet bunu adam zannediyor” demişti.

Daha önce üniversiteler için “fuhuş yuvası” diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, kadın ve erkek sporcuları maç kıyafetleri üzerinden eleştirdi.

‘İkisi de voleybolcu; biri erkek biri kadın.Kadın-Erkek eşitse, bunların kıyafetleri neden eşit deği.Kadın hakları adı altında kadını alenen istismar ediyorsunuz. Bunu anlamıyor muyuz?Siz, bu milletle dalga mı geçiyorsunuz?’

Kadın-erkek eşitliğini kılık-kıyafete endeksleyen Ebubekir Sofuoğlu’na gelen yanıtlar ise şöyleydi?

?

?

?

?

?

?

Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri ile gurur duyuyoruz. Biz başarılarını, siz şortlarını konuşmaya devam edebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x