Adaylıktan çekilecek mi? Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası İnce’den flaş açıklama

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti. Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ve İnce’den peş peşe açıklamalar geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklama: Deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’nin pek çok sorununu görüştük. Bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak. O konuda da ayrıntılı bilgi verdim Genel Başkana. Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların ötesinde Türkiye’nin sorunları. Sayın İnce’de Türkiye’nin sorunlarına bizim gibi duyarlı. Bizi kabul ettiği için yürekten teşekkür ederim.

Muharrem İnce’nin açıklamaları şöyle; Değerli arkadaşlar bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır siyasette. İlke ittifakları olmalıdır. Bizim ilkelerimiz çok nettir. Biz Atatürük’ü tartışmayız, teröre karşı mesafeliyiz. Biz kadın hakları konusunda çok kararlıyız. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Yine inandığımız bir şey var bu Erdoğan gitmelidir. 

Muharrem İnce gelen bir soru üzerine ‘Adaylıktan çekileceğim demedim.’ cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir